Jedeme na DOVOLENOU!
Poslední objednávky, které stihneme expedovat budou ve čtvrtek 13.6, ostatní expedujeme až v týdnu od 24.6.

ROAD STATION 7,5"

ROAD STATION zobrazuje důležité informace o vašem vozidle TESLA. Umožňuje také vzdálené ovládání vozidla pomocí 4 tlačítek (zámek, nabíjení, klimatizace a jedné volitelné funkce). Umožňuje nabíjení podle spotových cen.

Skladem
Kód: 81
5 899 Kč 4 875,21 Kč bez DPH
Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.3 kg
JKO9592 01
Novinka

 

ROAD STATION je skvělým doplňkem k tvému vozidlu TESLA. Umí zobrazovat vyčerpávající informace o tvém vozidle a také jej ovládat.

Aktuálně toho umí dost, ale ještě ne úplně všechno co bych chtěl. Nabízím jej tedy za zaváděcí cenu v režimu BETA testování, které již u vozů TESLA znáš. ROAD STATION je již teď vybaven aktualizací vzduchem (OTA), takže veškéré funkce dostaneš později v novém firmware.

Co umí?

  • Zobrazovat stav nabití a dojezd
  • Zobrazovat stav nabíjení a základní statistiky
  • Zobrazovat stav vnitřní a vnější teplotu
  • Zobrazovat stav tlaku v pneumatikách
  • Zobrazovat stavy zamčení dveří a oken
  • Čtyři tlačítka pro ovládání vozidla - otevření/zavření dveří, zapnutí/vypnutí nabíjení, zapnutí/vypnutí klimatizace (předehřev vozu), bliknutí světly.
  • Zobrazení aktuální polohy vozidla.
  • Nabíjení vozidla v závislosti na ceně elektřiny (SPOT).
  • Možnost volby zobrazovaného vozidla.

Co bude umět?

  • Možnost zvolit funkci pro čtvrté tlačítko (hvězdička). TESLA podporuje spoustu vzdálených akcí. Chci je postupně po otestování přidávat.

ROAD STATION je postaven na platformě ESP32, která je velmi úsporná a stabilní. Jako display je použitý černo-červený e-ink. Díky tomu vydží ROAD STATION opravdu dlouho na jedno nabití. Za ideálních podmínek až 2 měsíce.

Máš možnost mi do vývoje kecat. Já jsem podpořil vše co já jsem chtěl (statistiku nabíjení, ovládání předehřevu), ale vím, že někdo má jiné preference. Klidně se ozvi přes kontaktní formulář.

Návod

Snažil jsem se udělat nastavení co nejjednodušší a je rozděleno na čtyři kroky. V každém kroku ideálně naskenuj zobrazený QR kód pomocí svého telefonu s instalovanou aplikací TESLA (bude potřeba)

Krok 1 - první spuštění.

Po vybalení stiskni libovolné tlačítko. ROAD STATION začne vysílat WiFi síť s názvem RS-Číslo. Do této WiFi sítě se s mobilem připoj. Můžeš využít QR kód, který tě do sítě přihlásí.

Krok 2 - nastavení WiFi.

Po připojení do WiFi sítě RS-Číslo na tebe nejspíš vyskočí nastavovací formulář automaticky. Pokud se nestane, otevři v prohlížeči stránku http://192.168.4.1 nebo prostě opět naskenuj QR kód.

V nastavovacím formuláři zvol svoji domácí WiFi, zadej její heslo a formulář ulož. Ostatní políčka nemusíš teď nastavovat (pouze WiFi a heslo), vysvětlíme si později. ROAD STATION se nyní zkusí připojit do tvé WiFi. Pokud se mu to nezdaří, vrátí se ke kroku 2.

Krok 3 - propojení z TESLA účtem.

Po úspěšném připojení do WiFi se ROAD STATION musí propojit s tvým TESLA účtem. Opět naskenuj QR kód nebo pečlivě opiš zobrazenou URL adresu.

Zobrazí se ti stránky TESLA, kde se přihlásíš a musíš povolit všechna požadovaná oprávnění. Bez toho ti nebude ROAD STATION správně fungovat.

Uvedená oprávnění jsou pouze pro čtení údajů o tvém vozidle, nikoliv jeho ovládání.

Krok 4 - ovládání vozu TESLA (volitelné).

V tomto kroku je potřeba importovat klíče pro ovládání vozu. Krok je volitelný, lze ho stiskem tlačítka přeskočit, ale bez něj nebudou na ROAD STATION fungovat tlačítka. Tuto obrazovku znovu uvidíš kdykoliv po stisku tlačítka pro ovládání.

Opět naskenuj QR kód. Provede tě přes aplikaci TESLA přidáním ovládacího klíče k tvému vozu. Ten je potřeba samozřejmě schválit.

ROAD STATION finálně zkusí zablikat světly.

Hotovo

Teď už by mělo vše fungovat. ROAD STATION se snaží být co nejvíce přívětivý, tak aby jsi mne nemusel kontaktovat.

Opětovné nastavení ROAD STATION

Pro zobrazení nastavovacího formuláře stiskni tlačítko hvězdičky pod dobu 5 sekund. ROAD STATION ti zobrazí instrukce, jak se opětovně dostat na nastavovací formulář.

Nastavovací formulář ROAD STATION

Na formuláři můžeš nastavit:

WiFi

Svoji domácí WiFi a heslo k ní.

Pořadí vozu

Pokud vlastníš více vozidel TESLA a zobrazuje se ti zrovna to špatné. Zadej jiné pořadové číslo vozidla, které chceš zobrazit.

Cenu elektřiny

Pokud chceš správně používat nabíjení podle spotových cen, je třeba důkladně vyplnit ceny. Nejprve zadej kolik je cena distribuce ve vysokém tarifu a cenu distribuce v nízkém tarifu. Dále je dobré zadat hodnotu pevné ceny - marží obchodníka, POZE.

V tabulce pak zaškrni, které hodiny máš nastaveny jako vysoký tarif. Každý to má jinak, ale je to fixní.

V případě, že cena distribuce až tak nerozhoduje, vyplň nuly. To se týká většinou distribučních sazeb D56d, D57d.

Spotové nabíjení vozu TESLA

ROAD STATION umí nabíjet vozidlo v závislosti na ceně elektřiny. Nejprve vozidlo připojíš k nabíječce a pak funkci zapneš dlouhým (2s) podržením tlačítka Nabíjení na ROAD STATION. Na displayi se u ikonky nabíjení objeví písmenko "A". Tím je aktivována funkce automatického nabíjení podle spotové ceny. ROAD STATION pohlídá aby se vozidlo nabíjelo pouze v nejlevnějších 6 hodin daného dne. Po odpojení nabíječky se funkce opět vypne.

Nabíjení ROAD STATION

Po otevření zadních dvířek najdeš USB-C konektor. Připojíš k němu nabíječku a ROAD STATION se nabije. Při nabíjení svítí červeně a po nabití dioda zhasne. Nabíjecí kabel můžeš mít připojen neustále, nicméně takto jsem to nezamýšlel.

Blikání displeje

Nelekej se, je normální. Snažil jsem se jej co nejvíce omezit, ale při stisku tlačítka RESET dochází k vyčištění displaye. Tento proces trvá cca 20 sekund. Za normálního provozu jsem pak použil tzv. částečné překreslení, které je daleko méně rušivé. Jedno denně se ale display pročistí. Je to vlastnost použítého e-ink displaye.

Tovární reset

Pro kompletní vymazání ROAD STATION stiskni tlačítko zámku a hvězdičky a drž. K tomu stiskni krátce RESET a stále drž zámek a hvězdičku po dobu 5 sekund. Pak je pusť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu