Jedeme na DOVOLENOU!
Poslední objednávky, které stihneme expedovat budou ve čtvrtek 13.6, ostatní expedujeme až v týdnu od 24.6.

SPOT STATION 7,5"

SPOT STATION zobrazuje aktuální spotové ceny. Umí také ovládat zásuvky SOLAR PLUG v závislosti na aktuálních cenách.

Skladem
Kód: 82
5 499 Kč 4 544,63 Kč bez DPH
Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.3 kg

SPOT STATION je přehledový displej pro každého surfaře na spotu. Zobrazuje aktuální spotovou cenu elektřiny vč. distribuce, daně z přidané hodnoty a marží obchodníků.

Ovládá také zásuvky SOLAR PLUG podle spotových cen. Aktuálně si můžeš vybrat, jestli chceš mít zapnutou zásuvku čtvrt nebo půl dne a SPOT STATION vybere ty nejlevnější časy se započtením všech poplatků.

Co zobrazuje?

  • Přehledný graf spotových cen elektřiny během dne. Rozdělen na silovou část ceny a distribuční.
  • Základní statistiky cen - minimum, průměr, maximum.
  • Časy nejlevnější elektřiny.

SPOT STATION je postaven na platformě ESP32, která je velmi úsporná a stabilní. Jako display je použitý černobílý e-ink. Díky tomu vydží SPOT STATION opravdu dlouho na jedno nabití. Samotnému se mi ho nepodařilo ještě vybít. Pokud nebudeš používat SOLAR PLUG, pak odhaduji jeho výdrž na 1-2 roky.

SPOT STATION má aktualizovatelný firmware (OTA), takže nové funkce se objeví automaticky.

Máš možnost mi do vývoje kecat. Já jsem podpořil vše co já jsem chtěl, ale vím, že někdo má jiné preference. Klidně se ozvi přes kontaktní formulář.

Návod

Snažil jsem se udělat nastavení co nejjednodušší a je rozděleno na pouhé dva kroky. Doporučuji ji ti mít po ruce poslední fakturu za elektřinu.

Krok 1 - první spuštění.

Po vybalení stiskni libovolné tlačítko. SPOT STATION začne vysílat WiFi síť s názvem Spots-Číslo. Do této WiFi sítě se s mobilem připoj. Můžeš využít QR kód, který tě do sítě přihlásí.

Krok 2 - nastavení WiFi.

Po připojení do WiFi sítě Spots-Číslo na tebe nejspíš vyskočí nastavovací formulář automaticky. Pokud se nestane, otevři v prohlížeči stránku http://192.168.4.1 nebo prostě opět naskenuj QR kód.

V nastavovacím formuláři zvol svoji domácí WiFi, zadej její heslo. Dále je dobré vyplnit distribuční poplatky, které najdeš na své faktuře. Ceny vyplňuj bez DPH a finálně si pak jen zvol, zda chceš ceny zobrazit s nebo bez DPH.

V nastavovacím formuláři zvol svoji domácí WiFi, zadej její heslo. Dále je dobré vyplnit distribuční poplatky, které najdeš na své faktuře. Ceny vyplňuj bez DPH a finálně si pak jen zvol, zda chceš ceny zobrazit s nebo bez DPH.

Formulář ulož.

Hotovo

Teď už by mělo vše fungovat. SPOT STATION se snaží být co nejvíce přívětivý, tak aby jsi mne nemusel kontaktovat.

Nabíjení

Po otevření zadních dvířek najdeš USB-C konektor. Připojíš k němu nabíječku a SPOT STATION se nabije. Při nabíjení svítí červeně a po nabití dioda zhasne. Nabíjecí kabel můžeš mít připojen neustále, nicméně takto jsem to nezamýšlel.

Překreslení

Display se překresluje každou celou hodinu, kdy se mění cena. Ceny pak načítá jednou denně po půlnoci.

Blikání displaje

Nelekej se, je normální. Snažil jsem se jej co nejvíce omezit, ale při stisku tlačítka RESET dochází k vyčištění displaye. Je to vlastnost použítého e-ink displaye.

Tovární reset

Pokud z nějakého důvodu potřebuješ zařízení přenastavit, je potřeba udělat tovární reset. Ten lze udělat tak, že stiskneš tlačítko RESET a až budeš vyzván, stiskni jej znovu. Zařízení se vymaže.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AH Avatar autora | 15.6.2024
Maximalni spokojenost.
5
AT Avatar autora | 27.5.2024
Dobrý den, budete prosím nabízet i bílou variantu?
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 15.6.2024
Dobrý den, oficiálně ne, ale pokud si napíšete v poznámce, pak není problém i v bílé. L.
Zpět do obchodu